filtr z węglem aktywnym

Walka ze smogiem przypomina walkę z wiatrakami. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy gospodarstwa domowe ogrzewane są piecami słabej jakości, nad wieloma polskimi miastami zawisają gęste opary brudnego powietrza. Zagraża ono osobom, które spędzają czas na świeżym powietrzu. Wdychanie brudnego powietrza wszakże nikomu nie służy. Jak się przed tym chronić?

Maski przeciwpyłowe

Zbudowane są z wielu cienkich warstw, ostatnią z nich jest filtr z węglem aktywnym, który skutecznie zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia we wdychanym powietrzu. W maski takie mogą się zaopatrzyć:

-osoby spędzające dużo czasu na świeżym powietrzu
-amatorzy uprawiania sportu i miłośnicy speceru
-mieszkańcy większych miast, gdzie powietrze jest zazwyczaj najbardziej brudne
-dzieci i osoby starsze
-alergicy

Użytkowanie masek antysmogowych

Maski antysmogowe poza filtrem z węgla aktywnego wyposażone są w różne udogodnienia, które ułatwiają ich codzienne użytkowanie. Jednym z najważniejszych jest możliwość regulacji zapięć, dzięki której maska z łatwością dopasowuje się do kształtu każdej twarzy. Dzięki specjalnym otworom oddychanie w czasie noszenia maski nie sprawia żadnych trudności.

Zwolennicy modnych stylizacji nie muszą się martwić, że maska będzie tylko nudnym dodatkiem do ubrań. Maski występują bowiem w tak wielu wzorach i kolorach, że bez żadnego problemu można traktować je jako modny, ale i zdrowy gadżet.