maski sklep

Okazuje się, że smog nie jest już tylko problemem wielkich, światowych metropolii, ponieważ również w Polsce coraz częściej można spotkać się ze zjawiskiem smogu. Na czym ono polega i jak się przed nim zabezpieczyć?

Czym jest smog?

Smog nie jest zjawiskiem naturalnym, ale jest on spowodowany w głównej mierze przez destrukcyjną działalność człowieka. Ze smogiem mamy do czynienia wówczas, kiedy zanieczyszczenia powietrza spowodowane działalnością człowieka spotkają się z niekorzystnymi, naturalnymi zjawiskami atmosferycznymi, taki mi jak mgła oraz brak wiatru.

Smog można podzielić na dwie podstawowe kategorie:

  • – smog londyński, który występuje w miesiącach zimowych,
  • – smog typu Los Angeles, który występuje w miesiącach letnich, jednak w strefie subtropikalnej.

Jak należy się chronić przed smogiem?

Najskuteczniejszą metodą ochrony osobistej dróg oddechowych jest stosowanie odpowiednio dobranej maski ochronnej, której głównym zadaniem jest filtracja wdychanego powietrza. Taki maski antysmogowe w szczególności powinni stosować wszyscy wielbiciele aktywności fizycznej na wolnym powietrzu. Podczas bieganie w centrum zatłoczonych miast, jazdy na rowerze czy na rolkach istnieje największe zagrożenie wdychania substancji chemicznych do płuc. Maski antysmogowe można kupić w większości sklepów stacjonarnych oraz internetowych z odzieżą i akcesoriami dla sportowców. Ponadto wpisując w wyszukiwarkę frazę: maski sklep można również wyszukać maski ochronne oferowane za pomocą portali aukcyjnych.