maska przeciwpyłowa

Czyste powietrze jest obecnie luksusem, jakiego nie sposób spotkać w wielu polskich miastach. Powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone i coraz więcej zagrożeń wiąże się z oddychaniem nim na co dzień.

Maska przeciwpyłowa

To świetny sposób na to, by wyjść na spacer bez konieczności zamartwiania się niską jakością powietrza. Maski przeciwpyłowe polecane są osobom czynnie uprawiającym sport, biegaczom podczas codziennych treningów czy kolarzom w trakcie przejażdżek.

Konstrukcja maski składa się z kilku cienkich warstw materiału filtrującego, który skutecznie zatrzymuje wszelkie krążące w powietrzu pyłki czy alergeny. Tego typu maska nada się więc również dla alergików. Pomocna może okazać się w okresie największego pylenia, czyli wiosną i wczesnym latem.

Jak wybrać maskę przeciwpyłową

maska przeciwpyłowaWybór masek na rynku obecnie jest bardzo szeroki. Wszystko dlatego, że temat zanieczyszczonego powietrza jest często podejmowany w ogólnokrajowych mediach.

Maska powinna być wyposażona w odpowiednio rozmieszczone filtry, która zapobiegną nadmiernemu parowaniu. Co ciekawe, producenci oferują urozmaiconą gamę produktów, dzięki czemu maska wcale nie musi być nudną koniecznością, ale i ciekawym dodatkiem do stylizacji.