maska antysmogowa do biegania

Smog to poważny problem zwłaszcza dla biegaczy, którzy lubią trenować na świeżym powietrzu. Jak chronić się przed szkodliwymi pyłami, jednocześnie nie rezygnując z biegania po parku? Najskuteczniejszą ochroną dla biegacza są profesjonalne maski antysmogowe. Dlaczego warto je nosić i który model wybrać na użytek sportowy?

Jak działa maska antysmogowa?

maska antysmogowa do biegania

Uprawiając sport, biegacz naraża się na jeszcze większą niż podczas spaceru ekspozycję na niebezpieczne zanieczyszczenia. Wzmożona aktywność wpływa na zwiększony pobór powietrza, z którym do dróg oddechowych dostają się trujące pyły. Żeby biegać podczas smogu, jednocześnie nie narażając się na ubytki na zdrowiu, należy zainwestować z maskę antysmogową do biegania, która za pomocą specjalnego filtra oczyści powietrze dostające się do płuc.

Jak wybrać maskę antysmogową dla biegaacza?

Maska antysogowa do biegania musi spełnić specyficzne wymagania. Powinna nie tylko skutecznie filtrować powietrze, ale też umożliwiać swobodne oddychanie w czasie intensywnego treningu. Najlepsza dla sportowca będzie specjalna maska antysmogowa do biegania. Ta wyposażona została w więcej otworów i filtr, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza, nie powodując gromadzenia się wilgoci czy duszności.