ochrona przed smogiem

Wielkie poruszenie w społeczeństwie wzbudza od kilku lat problem smogu. Skąd on się bierze i komu zagraża? Czy obywatele są skazani na jego szkodliwe działanie?

Pochodzenie smogu

Niewątpliwie, jest kilka źródeł pochodzenia smogu. Jednym z powodów zanieczyszczeń jest palenie w starych piecach grzewczych. Co gorsza, często do palenia wykorzystywany jest niskiej jakości węgiel. To wszystko sprawia, że w powietrzu powstaje pył.

Co więcej, nie bez znaczenia jest również ruch samochodowy. W miastach jest coraz więcej aut, a każde z nich wydziela zanieczyszczenia.

Przekleństwo sportowców

Wydaje się, że ochrona przed smogiem szczególnie ważna jest w przypadku sportowców. Okazuje się bowiem że ich zdrowie jest zdecydowanie najbardziej zagrożone. Płuca biegacza pracują na większych obrotach, gdy rozpoczyna trening. Dlatego też, ilość wdychanego do płuc powietrza jest większa. Z tego też względu, w każdej minucie biegacz wdycha również olbrzymią ilość smogu.

Nieco pomóc może na pewno maska do biegania. Nie wszyscy biegacze decydują się na maskę do biegania w obawie, że będzie im w niej niewygodnie. Zwykle okazuje się jednak, że bardzo szybko można przyzwyczaić się do maski.

Należy w tym miejscu zauważyć, że obecnie na rynku dostępne są dziesiątki masek do biegania. Wiele nich stanowi niezwykle skuteczną ochronę przed smogiem. Niestety, część z masek to tak naprawdę atrapy, które w niczym nie pomagają.